Ćwiczenia na pachwinę. Sposoby na szpagat – rozciąganie pachwin

Jest taka pozycja, której wykonanie świadczy o niebywałej elastyczności. Jest imponująca i powinna być powodem do dumy dla każdego kto potrafi ją przyjąć. Mowa tutaj oczywiście o szpagacie.

rozciąganie pachwin

Pozycja ta jest raczej mechanicznie prosta, ale niezbędne przed jej przybraniem jest długotrwałe rozciąganie pachwin. Wiele osób chcąc zaszpanować przed znajomymi, próbuje wykonać szpagat z marszu, bez żadnej rozgrzewki, co może skończyć się bardzo poważną kontuzją szczegolnie ścięgna pachwiny.

ćwiczenia na pachwinę

Ćwiczenia na pachwinę służące jej rozciąganiu powinny być subtelne, stopniowe, nie powinny być nagłym szarpanym rozciąganiem, bo to może być niezwykle bolesne i w wielu przypadkach zupełnie nieefektywne. Warto robić to bardzo powoli, dać sobie czas, powtarzając ćwiczenia rozciągające co jakiś czas. Ważna jest tutaj regularność. Joga może z powodzeniem pomóc nam w procesie rozciągania pachwin. Istnieją pozycje, które otwierają miednicę, pozwalają również rozciągnąć się ścięgnom pachwin. Do takich należy pozycja girlandy. Wypychanie bioder i oddalanie kolan od siebie w tej pozie może służyć jako świetny wstęp do rozciągania.

 

Author: jogosfera.com.pl