Pozycja psa z głową w dół. Joga szczególnie dla kobiet – joga pies z głową w dół

Jednym z najsłynniejszych ułożeń ciała w jodze jest pozycja psa. Chodzi w niej o przybranie charakterystycznej pozycji opierając się na dłoniach i stopach, które powinny być położone płasko na macie, z uniesioną do góry pupą. Istnieją dwa warianty tej pozycji, zależą one od położenia głowy.

joga pies z głową w dół

Można ją trzymać uniesioną ku górze, albo wykonywać inny rodzaj ułożenia jakim jest joga pies z głową w dół. Pozycja ta w języku joginów nosi nazwę adho mucha virasana. Jej dobroczynnym skutkiem jest pozytywne wpływanie na właściwą postawę ciała, rozciągnięcie i wzmocnienie zarówno ramion jak i nóg.

Pozycja psa z głową w dół

Pozycja psa z głową w dół pozwala ograniczyć bóle menstruacyjne, dlatego polecana jest szczególnie kobietom borykającym się z tym problemem.Rozluźnia ona ciało, pomaga walczyć osteoporozę. Joga, jeśli jest właściwie pojmowana, może być świetnym sposobem na zmęczenie, zastanie, czy nawet dolegliwości bólowe. Pozwala ona zachować zdrowię i witalność. Poznajemy nasze ciało, przyjmując różne pozycje, stajemy się go bardziej świadomi. Wpływa to na nasze samopoczucie, a to pierwszy krok do dobrego sampoczucia i kondycji fizycznej – ponieważ joga to ruch, i to dobry dla każdego.

Author: jogosfera.com.pl