Jaką rolę odgrywa dieta w treningu? Dieta przed siłownią – dieta odchudzająca siłownia

Zaczynając swoją przygodę z siłownią mamy róże cele i tym samym często odmienne są nasze plany treningowe. Sporo ćwiczących nieco bagatelizuje lub też nie zdaje sobie sprawy z roli, jaką odgrywa dieta odchudzająca siłownia. Zresztą jest ona ważna nie tylko w przypadku osób, które chcą zrzucić nieco tkanki tłuszczowej, ale i tych marzących o większych mięśniach.

dieta przed siłownią

Szczególnie dużą rolę odgrywa dieta przed siłownią oraz tuż po niej. Zatem warto się nieco uważniej przyjrzeć temu zagadnieniu. Chcąc mieć energię do ćwiczeń, trzeba spożywać odpowiednie pokarmy. Na dodatek pozwolą one też spalić więcej tłuszczu w czasie sesji treningowej. Zatem co warto spożywać przed treningiem? Specjaliści z zakresu dietetyki w głównej mierze zalecają produkty odznaczające się niskim indeksem glikemicznym. Stąd też idealnie w tej roli sprawdzą się, chociażby: mleko, płatki i owoce.

dieta odchudzająca siłownia

Pamiętajmy, że istotna jest nie tylko dieta przed siłownią, ale i też posiłek po treningu. W końcu w trakcie nierzadko intensywnego treningu tracimy sporo energii i składników odżywczych. Tym samym chcąc zregenerować organizm po wysiłku i nie dopuścić do niedoborów zaleca się pamiętać o płynach. Z kolei przynajmniej pół godziny po treningu możemy zabrać się do jedzenia. Tutaj nawet dieta odchudzająca siłownia powinna być na tyle energetycznie skomponowana, aby w mig uzupełnić zapasy i zregenerować organizm po wysiłku.

 

Author: jogosfera.com.pl