Problemy z bujnym zarostem

Wielu mężczyzn zmaga się z rzadkim zarostem na twarzy. Niektórzy uważają to za swoją wadę, która może zmniejszać szanse u płci przeciwnej. Bujny zarost, według większości, oznacza męskość i znacznie wpływa na poczucie własnej wartości. Nie każdy mężczyzna może zostać brodatym „drwalem”, lecz dzięki odpowiednim działaniom osiągnie ciekawe efekty.

Rzadki zarost- przyczyny

Tak jak w przypadku problemów ze skórą, tkanką tłuszczową czy zdrowiem- przyczyn może być wiele. Gęstość brody zależy od genów. Nasz kod DNA determinuje predyspozycje do posiadania bujnego lub rzadkiego zarostu na twarzy. Spójrz wstecz na swoich przodków. W przypadku gdy ojciec lub dziadek obdarzeni byli gęstą brodą- uzbrój się w cierpliwość. Możliwe, że z biegiem lat zauważysz znaczny przyrost włosków. Jednak gdy poprzednie pokolenia w Twojej rodzinie charakteryzowały się słabą gęstością zarostu, musisz pogodzić się z tym, że i Ty takiego nie uświadczysz. Broda kształtuje się przez wiele lat, a około trzydziestki osiąga swoje finalne stadium. Wówczas przekonasz się o tym, co natura dla Ciebie przygotowała.

Rzadki zarost na twarzy może być objawem problemów zdrowotnych na tle hormonalnym. Wizyta u endokrynologa powinna rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości. Nieodpowiedni tryb życia także znacząco wpływa na stan brody. Nieodpowiednia dieta, stres, brak ruchu czy zbyt mała ilość snu znajdą swoje odbicie w wyglądzie Twojego zarostu. Kolejną przyczyną może być brak lub nieprawidłowa pielęgnacja. Odpowiedni dobór kosmetyków to klucz do dobrej prezencji.

Stylizacja

Dobór odpowiedniego kształtu rzadkiego zarostu na twarzy do łatwych nie należy. Najczęściej spotykaną strefą z ubytkami owłosienia są boki. W takim przypadku najlepsza będzie „kozia bródka”. Wielu mężczyznom broda nie chce rosnąć i decydują się na stylizację jedynie z wąsem. Opcji na dopasowanie kształtu zarostu jest wiele, a specjalistami w tej dziedzinie są tzw. barberzy. Nikt nie zajmie się Twoją brodą tak profesjonalnie jak oni!

Author: jogosfera.com.pl