Planowanie efektywnego treningu

Każda osoba zaczynająca treningi wie, że kluczem do sukcesu jest ich regularność. Podjęcie decyzji o stałym pokazywaniu się na siłowni to duży życiowy krok. Jednak po głębszym wejściu w temat treningu i jego planowania okazuje się, że oprócz samego przyjścia na siłownię, trzeba także wiedzieć, co na niej robić, aby osiągnąć zamierzone efekty. Właśnie w tym momencie zaczynają się problemy, ponieważ początkujące osoby nie wiedzą, w jaki sposób powinien był ułożony efektywny trening. Utrudnia to skuteczny start wielu początkującym amatorom body buildingu. Jak zatem dobrze rozplanować treningi?

Rozplanuj swój pierwszy trening

Na początku dobrze jest zadać sobie pytanie, jak podzielić trening na 3 dni? To właśnie podział na 3 dni umożliwi Ci prowadzenie skutecznych treningów, które szybko nie wypalą Twojej motywacji. Podział powinien nastąpić ze względu na partie ciała, które będziesz trenować danego dnia. Oznacza to, że w czasie jednego treningu skupisz się tylko na plecach, a w trakcie innego dnia na rękach i klatce piersiowej, trzeci dzień zaś możesz poświęcić na nogi. Tak ułożony trening pozwoli Twoim mięśniom odpocząć, co również jest istotnym elementem przy ich przyroście. W innym wypadku może dojść do kontuzji, która często wyklucza z treningów na długie miesiące.

Zadbaj o motywację

Gdy już będziesz mieć swój plan treningowy, wówczas nagradzaj się za wykonanie zaplanowanego treningu. Oczywiście nie chodzi o nagrody w formie słodyczy, czy innych rzeczy, które zniweczyłyby efekty treningu. Możesz kupić sobie jakieś ubranie albo inny drobiazg, lub po prostu pochwalić się przed znajomymi. Ważne, abyś doceniał siebie i wysiłek jaki wkładasz w zmianę swojej sylwetki. Osoby zbyt surowe dla siebie często nie wytrzymują wewnętrznej presji psychicznej i po pewnym czasie rezygnują z podjętego wyzwania. Pamiętaj także, aby się wysypiać i pić odpowiednie ilości wody, w ten sposób szybciej zobaczysz porządane efekty w postaci przyrostu masy mięśniowej.

 

Author: jogosfera.com.pl