Ćwiczenia rozluźniające barki. Na spięte mięśnie – ćwiczenia na kark i szyje

Obecnie wiele osób pracuje umysłowo, a co za tym idzie spędza czas przed komputerem. Często taka praca generuje dużo stresu i niestety pozycja jaką przyjmujemy pracując sprzyja spiętym ramionom i karkowi.

ćwiczenia rozluźniające barki

Marzymy tylko o tym żeby jak najszybciej wyjść z pracy i aby ktoś nam rozmasował obolałe, spięte mięśnie. Można z łatwością pomóc sobie samemu poprzez zróżnicowane ćwiczenia rozluźniające barki. Joga oferuje dużo pozycji, które sprzyjają rozluźnieniu.

ćwiczenia na kark i szyje

Ćwiczenia na kark i szyje znajdą się w wielu sekwencjach jogi. Wpływają one pozytywnie na relaks zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Nie możemy zapominać o tak istotnym w jodze oddychaniu. To klucz do sukcesu. Warto pozycje rozluźniające powtarzać nawet kilka razy dziennie, ponieważ bardzo ważna jest systematyczność. Joga pomoże nam dostarczyć naszemu ciału dzienną dawkę ruchu, który jest niezbędny do zachowania równowagi, gdy nasza praca ogranicza się tylko do siedzenia przed komputerem i wiąże się z przyjmowaniem niewygodnej pozycji. Jest to forma aktywności odpowiednia dla każdego i posiadająca dobroczynny wpływ na wiele aspektów życia.

 

Author: jogosfera.com.pl