Ćwiczenia dla seniorów

Żyjemy coraz dłużej i chcemy również coraz dłużej pozostawać aktywni fizycznie. Jednak żeby jak najdłużej zachować sprawność fizyczną trzeba pilnować naszej kondycji i starać się regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne. Niestety w czasie pandemii nie mamy zbytnio możliwości wychodzenia do miejsc, gdzie możemy ćwiczyć naszą tężyznę fizyczną A jedynym ćwiczeniom po wyjściu z domu Może się okazać prosty spacer. Dlatego warto zastanowić się nad zestawem ćwiczeń nie tylko dla osób młodych ale również dla naszych seniorów.
Ćwiczenia fizyczne dla seniorów mogą się okazać dla nas prawdziwym wyzwaniem, ponieważ osoby starsze nie są już przeważnie tak elastyczne i sprawne jak trzydziestu czy czterdziestolatkowie, A jednak nadal chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Dlatego też warto zastanowić się nad kilkoma ćwiczeniami, które każdy senior może wykonywać regularnie w zaciszu własnego domu.
Ćwiczenia fizyczne można zacząć przede wszystkim od wyrachowania rękami, które pozwolą rozgrzać ciało i przejść do kolejnego etapu treningu. Warto również pamiętać o ćwiczeniach polegających na zakrętach tułowia a następnie przejść do skłonów. Wiele osób starszych może się również pokusić o przyrządy A przynajmniej o ugięcie kolan i utrzymanie ciała w tej pozycji chociaż przez chwilę. Ważne są również ćwiczenia wykonywane w pozycji leżącej. W tej pozycji odpoczywa nasz kręgosłup A my możemy spokojnie ćwiczyć mięśnie nóg i miednicy. Już samo uniesienie bioder jest skutecznym ćwiczeniem.

 
Warto również zrobić kilka wypadów i poćwiczyć mięśnie nóg. W trakcie treningu nie zapominajmy również o naszym karku, kilka ruchów nie tylko pozwoli nam rozruszać mięśnie ale również może przynieść ulgę w napiętej szyi.
Pamiętajmy również, że nie musimy ćwiczyć szczególnie długo i wykonywać niezliczonej ilości ćwiczeń.
, ale najważniejsza jest dokładność i systematyczność. Dzięki tym dwóm Czechom możemy cieszyć się zdrowiem i kondycja przez długie lata byś nadmiernego wysiłku. Na pewno wyjdzie nam to na zdrowie.

 

Author: jogosfera.com.pl