Rozciąganie bioder i miednicy. Siedząca praca i ból pleców? Joga!

Joga jest cudowna. Pomaga się rozluźnić, być bardziej świadomym swego ciała, odkrywać siebie, wyciszać umysł. Jednak są sytuacje, gdy joga może pomóc na poważne dolegliwości. Przykładem mogą być bóle i dyskomfort związany z napiętymi biodrami.

rozciąganie bioder

Często prowadząc siedzący tryb życia, nie mamy świadomości jak bardzo to działa negatywnie na nasz organizm. Rzadko siedzisz po turecku – to może być przyczyna. Siad turecki ma właśnie za zadanie rozciąganie bioder i działa pozytywnie eliminując ból. Bardzo wskazana na otwarcie bioder jest pozycja wschodzącego księżyca. Polega ona na wypychaniu bioder maksymalnie do przodu, co ma je otwierać.

rozciąganie miednicy

Są pozycje nieco trudniejsze – takie jak jednonogi król gołębi. Wymagają one trochę elastyczności, więc nie każdy z łatwością będzie mógł ją wykonać. Aczkolwiek pozycja ta świetnie wpływa na rozciąganie miednicy, eliminując bóle w dole pleców. Pozycja żaby również może być trudna, dla niewprawionych i początkujących osób. Warto raczej zacząć od pozycji girlandy, która polega na opuszczaniu się w dół na rozszerzonych nogach i oddalonych od siebie kolanach. Ta poza potrafi odmienić życie – wystarczy tylko regularność.

 

Author: jogosfera.com.pl