Pozycja jogi parvatasana. Pozycja na rozluźnienie

Joga jest bardzo fascynująca. Stanowi ona idealne połączenie troski o ciało z oczyszczaniem umysłu. Warto zacząć swoją przygodę z tą dalekowschodnią praktyką od prostych sekwencji.

Pozycja jogi parvatasana

Ważne żeby wszystko przychodziło naturalnie i aby nie robić niczego na co nie mamy ochoty i co nas męczy. Pozycja jogi parvatasana należy do bardzo łatwych do wykonania ułożeń ciała. Polega na unoszeniu rąk na wdechu i opuszczaniu na wydechu. Nie zapominajmy, że oddech jest niezwykle istotnym elementem jogi. Bez niego nie można przwidłowo oddawać się medytacji w ten sposób.

 

Pozycja jogi parvatasana polega na rozluźnianiu nóg i szerokiemu otwarciu barków i pach. Należy wyprostować łokcie i oddalić barki od uszu. Jeśli masz problemy zdrowotne i nie możesz tak wysoko unosić ramion, nie musisz rezygnować z tej pozycji. Zawsze możesz trzymać ramiona nie w górze, a z przodu ciała. Należy przy tym realizować podobne zasady co do ułożenia rąk, splatania palców, co przy pozycji z rękami uniesionymi ku górze. W tej pozycji warto siedzieć po turecku, ale należy pamiętać aby wraz z rękami nie odrywać nóg od maty.

 

Author: jogosfera.com.pl