Plan treningu cardio na siłowni. Czy trening cardio na siłowni to dobry wybór? Sprzęt cardio do siłowni

Odmian treningów jest wiele, a każda z nich jest dobierana w zależności od naszych bieżących celów. Doskonałym przykładem jest tutaj, chociażby trening o charakterze wytrzymałościowym. Dzięki temu, że wdrażamy w życie plan treningu cardio na siłowni, możemy poprawić swoja wydolność oraz zgubić tkankę tłuszczową.

sprzęt cardio do siłowni

Warto się zatem zastanowić czym jest tego rodzaju trening oraz jakiego typu sprzęt cardio do siłowni można wykorzystać, trenując w ten sposób? Zatem trening o charakterze aerobowym odznacza się średnią intensywnością naszego tętna maksymalnego. Precyzyjniej rzecz ujmując, są to wartości na poziomie 60% – 70%. Najczęściej do tego rodzaju treningu stosuje się bieganie, pływanie bądź też rower.

plan treningu cardio na siłowni

Mając jednak na myśli tylko sprzęt cardio do siłowni to najpopularniejsze w tym segmencie są rowerki stacjonarne oraz ruchome bieżnie. Utarło się powszechnie, że trening tego rodzaju jest kierowany głównie do osób chcących spalić tkankę tłuszczową. Jest to błędne myślenie, ponieważ plan treningu cardio na siłowni może stosować każdy. Jest to na tyle uniwersalna forma aktywności, że pozwala ona uzyskać więcej profitów niż tylko redukcja tkanki tłuszczowej.

Author: jogosfera.com.pl