Viparita karani. Relaks dla ciała i ducha – jak się zrelaksować.

Istnieje wiele powodów dla których ludzie uprawiają jogę. Jedni chcą poprzez ruch i aktywność fizyczną spalić kilka kilogramów, inni chcą relaksu po całym dniu stresującej pracy. Joga może zaspokoić obie te potrzeby.

viparita karani

Jeśli nie masz pojęcia co zrobić, aby poczuć się lepiej, nie znasz sposobu aby pozbyć się stresu i nie wiesz jak się zrelaksować wypróbuj właśnie jogę. Istnieją specjalne sekwencje pozycji, które pomogą odzyskać spokój ciała i ducha. Do takich ułożeń ciała należy viparita karani. Ta pozycja polega na biernym unoszeniu nóg do góry, z pomocą ściany. Należy również podeprzeć część miednicy na wałku.

jak się zrelaksować

Odległość od ściany można zmieniać od dalszej do bliższej – w miarę jak będzie poprawiał się nasz komfort pozostawania w tej pozycji. Aby nam było wygodnie można podłożyć sobie coś pod odcinek szyjny kręgosłupa, brody nie należy kierować w stronę mostka, a odwrotnie. Pozycja viparita karani pozwoli doznać relaksu, obniżyć ciśnienie krwi, oczyścić umysł, pozbyć się bólu pleców. Wskazana jest dla osób żyjących w ciągłym stresie, ponieważ pomaga łagodzić migrenowe bóle głowy.

 

Author: jogosfera.com.pl